Podczas przechowywania gumowe i plastikowe części mogą być narażone na chemiczne i fizyczne zmiany.

Może to być spowodowane połączonymi czynnikami:

  1. Tlen
  2. Ozon
  3. Bezpośrednie światło słoneczne
  4. Wysoka temperatura
  5. Promienie ultrafioletowe
  6. Wilgotność
  7. Zanieczyszczenie i wpływy chemiczne
Przechowywane w dobrych warunkach, wyroby z gumy i tworzyw sztucznych mogą długo utrzymywać swoje właściwości chemiczne i fizyczne.

Środowisko, wilgotność i temperatura

Idealna temperatura wynosi od 5 ° C do 25 ° C, a wilgotność powinna wynosić około 60%. Mniejsze temperatury nie powodują zmian technicznych, ale przed montażem zaleca się temperaturę uszczelki 20-25 °C. Oprócz tych bezpośrednich kontaktów ciepła nie są zalecane.

Zanieczyszczenie

Może to zmienić mechaniczne cechy produktów. Dlatego środowisko powinno być oczyszczone przed montażem i podczas przechowywania.

Światło i ultrafioletowe promienie

Zalecane warunki przechowywania to pomieszczenia chronione przed lampami fluorescencyjnymi, promieniami ultrafioletowymi, mocnymi źródłami światła i bezpośrednim światłem słonecznym. Zalecane są czerwone lub pomarańczowe światła.

Tlen i ozon

Są to środki utleniające. Odpowiedni dla uszczelek jest przechowywanie ich poprzez pakowanie w materiały polietylenowe (PE). Ozon jest szczególnie środkiem niszczącym, dlatego nie powinno być urządzeń elektrycznych o wysokim napięciu, takich jak silniki itp.

Odkształcenie

Podczas przechowywania należy unikać deformacji. Gumowe części i termoplastyczne uszczelki powinny być trzymane z dala od sił ściskania, ponieważ powodują szybką zmianę właściwości mechanicznych i wytrzymałość na działanie czynników.

Kontakt ze smarem i cieczami hydraulicznymi

Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z rozpuszczalnikami, olejami i innymi płynami.

Kontakt z metalami

Niektóre metale (np. Manganez i miedź) mogą uszkodzić niektóre rodzaje uszczelnień, dlatego należy unikać bezpośredniego kontaktu z metalami lub ich stopami.